Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní informace o jednotce

18. 11. 2008

 

Naše jednotka je zařazena do kategorie JPO II/1, což znamená, že 12 členů nepřetržitě slouží ve tří směném pohotovostním režimu. Z toho vyplívá, že první vozidlo při výjezdu na zásah musí vyjet do 5 minut od nahlášení události v kteroukoli denní i noční dobu. Dále pak je dalších 7 členů, kteří jsou rovněž zařazeni ve výjezdové jednotce města, s tím rozdílem, že neslouží ve směném provozu. Členové pravidelně absolvují příslušné zdravotní prohlídky, a mají s městským úřadem smlouvu o výkonu služby v jednotce. Jednotka je metodicky řízená starostou města. Každý člen jednotky je vybaven osobním pagerem, který při vyhlášení poplachu začne vydávat hlasitý přerušovaný tón oznamující výjezd. Poplach pro jednotku vyhlašuje Krajské operační středisko HZS Liberec, podle předurčenosti v PPP Libereckého kraje . Jednotka zabezpečuje výjezdy na požáry, dopravní nehody, technické zásahy atd. Dále pak vypomáhá městu s různými akcemi jako jsou např. pálení čarodějnic, běh Cvikovem, dětský den nebo ples města. Pravidelně k nám dochází i děti z mateřských školek, kde mají možnost si vše pečlivě prohlédnout a vyzkoušet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář