Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Být hasičem je jedinečná zkušenost pro celí váš život. Díky vzdělání, výcvikům a odborném školení dosáhnete profesionálních znalostí, které využijete i ve svém osobním životě. Další růst záleží pouze na vašem přístupu.

 

Postupně budete vycvičeni pro tyto práce:

Hašení požárů, zásahy u dopravních nehod, technické zásahy, poskytování první pomoci, záchrana a evakuace osob, obsluha speciálních záchranných prostředků

 

Co od nás získáte:

Moderní výstroj pro zásahovou činnost, odborné vzdělání v netradičním oboru, uznání veřejnosti, kolektiv lidí, kteří vás nezklamou

 

Co chceme od vás:

Dobrý zdravotní stav, věk minimálně 18 let, bydliště ve Cvikově, chuť pracovat, velkou obětavost a vytrvalost

 

Možno přihlásit i mladší do kroužku mladých hasičů (věk 6-17 let)

 

 Hasičské desatero 

 1. Nehledej v dobrovolném sboru hasičském ni zisku, ni slávy, nýbrž jen povinnosti bratrské pomoci v neštěstí. 2. Jsi-li hasičským dobrovolníkem, buď jím celou duší a celým tělem, nemáš-li dobré vůle, nejsi dobrovolníkem a jsi dobré věci na obtíž. 3. Buď obětavý a statečný, ale jednej vždy s rozvahou, zbytečně nevydávej se v nebezpečí a dbej v činnosti hasičské svého zdraví. 4. Jsi-li činovníkem, nevypínej se nad jiné, ale pamatuj, že ti, kteří Tě zvolili, očekávají od Tebe činnosti zvýšenou a všechny přednosti těla i duše. 5. Bratry své považuj za rodné, jsi-li vzdělanější, nepohrdej jimi, ale hleď se jich povznést. 6. Pamatuj, že na hasičském dobrovolníku se žádá povaha přímá, šlechetná a vlastenecká, v pospolitém jednání počestná a vlídná. 7. Užitečnost hasičského zřízení dokazuje se lépe skutky než slovy, ale zájmy hasičské dlužno vždy a všude slušným způsobem hájit. 8. Nevyvolávej ve spolku různic, sporů a pohoršení, ale přičiň se kvůli dobré věci, abys všeliké neshody přátelským způsobem zamezil nebo usmířil. 9. Máš-li na sobě čestný stejnokroj hasičského dobrovolníka, pamatuj, že nevhodným způsobem a chováním nezpůsobíš hanbu jen sobě, ale zařízení, jehož odznak nosíš. 10. Jsi-li členem hasičské dobrovolnosti, pak se tímto desaterem řiď a pak budeš dobrým hasičským dobrovolníkem.

 

 Pokud vás tato výzva oslovila, tak neváhejte a kontaktujte nás!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář